Loading ....
Przedszkole nr 30 "Zielona Łódeczka" w Warszawie
Biuletyn Informacji Publicznej
przedszkola nr 30 w Warszawie
został stworzony w celu powszechnego
udostępniania informacji publicznej w postaci
elektronicznej
Rozbrat 10/14
00-451 Warszawa
tel: (22) 629-38-10
e-mail: p30@eduwarszawa.pl
strona: https://p30.info-bip.pl

Przedszkole Nr 30 " Zielona Łódeczka" mieści się w zielonej okolicy Łazienek Królewskich u podnóża warszawskiej Skarpy.

Przedszkole jest nowoczesną placówką oświatową o różnorodnej ofercie programowej.

Mieści się na parterze w budynku mieszkalnym. Posiada trzy sale zabaw dla poszczególnych grup, kuchnię i zaplecze administracyjno-gospodarcze. Sale dzieci wyposażone są w system monitoringu i domofony, dzięki którym nauczyciele mają możliwość obserwować, kto odbiera dziecko z przedszkola. Warunki lokalowe i rozkład pomieszczeń pozwoliły stworzyć tzw. "domowe przedszkole" z grupami otwartymi - dzieci korzystają z różnych sal w zależności od potrzeby i rodzaju prowadzonych zajęć. Pomieszczenia urządzone są funkcjonalnie, przytulnie i bezpiecznie. Każda z sal dziecięcych posiada bogatą ofertę zabawek, gier, pomocy dydaktycznych (wzbogacaną w miarę możliwości finansowych przedszkola). Są kąciki tematyczne, biblioteczki, instrumenty muzyczne i przybory gimnastyczne. W każdej sali jest komputer wykorzystywany do zajęć edukacyjnych, w największej projektor multimedialny z ekranem do prezentacji,  w sali dzieci 5/6 letnich tablica interaktywna, a w sali dzieci 4 letnich magiczny dywan. Wyposażenie i sprzęt przedszkolny dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, specjaliści ( logopeda i psycholog ) oraz doskonale dobrany personel administracyjno-obsługowy zaspakajający potrzeby psychofizyczne dzieci.

Placówka stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju wychowanków w wieku od 3 do 6 lat.

Plac zabaw oddalony jest od przedszkola o ok.350 metrów. Jest on bezpiecznym miejscem zabaw przedszkolaków. Całość obiektu wyłożona jest matą amortyzującą upadki co zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa dzieci podczas zabawy. Dzieci mogą tu korzystać z piaskownicy, karuzeli, dwóch kompleksów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami, przeplotnią i drabinkami o zróżnicowanym stopniu trudności. Są huśtawki dla maluszków i starszych dzieci, tablice do rysowania kredą, różnorodne przybory do zabaw na świeżym powietrzu oraz wiata z ławeczkami uzupełniają całość wyposażenia. Dzieci korzystają z placu zabaw codziennie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. O czystość i sprawność wyposażenia dba pracownik gospodarczy przedszkola.

Przedszkole zaprasza rodziców i dzieci do trzech grup wiekowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 17:00. Ramowy rozkład dnia obejmuje treści zgodne z podstawą programową przedszkola.

 

Historia placówki:

Z ustnych relacji pierwszych absolwentów przedszkola oraz dokumentacji w postaci fotografii i osobistych pamiątek wynika, że przedszkole rozpoczęło swoją działalność już w 1946 roku. Jest więc jednym z pierwszych i dotychczas działających przedszkoli w powojennej Warszawie. W 2016 roku odbyły się bardzo uroczyste obchody 70-lecia istnienia przedszkola. Wśród zaproszonych gości były władze państwowe i oświatowe, władze dzielnicy, dyrektorzy, absolwenci, dziadkowie i rodzice naszych obecnych wychowanków. Można więc uznać, że przedszkole ma wielopokoleniową tradycję a jego klimat jest autentycznie rodzinny. Początkowo przedszkole było tzw. zakładowe. Służyło dzieciom pracowników Banku Polskiego. Dopiero w latach sześćdziesiątych przeszło pod kuratelę miasta. Przez te kilkadziesiąt lat wielokrotnie zmieniało swoje oblicze. Z zachowanych najstarszych zdjęć wynika, że było miejscem wyjątkowo skromnym. Z czasem nabierało barw i wzbogacała się jego baza dydaktyczna. Ale jeszcze w 1990 posiłki gotowane były na kuchni węglowej! Obecny wygląd sal przedszkola w niczym nie przypomina tego ze starych fotografii. Ale jest coś co pozostało do dziś. Na wszystkich zdjęciach - tych dawnych i robionych dziś widać uśmiech na twarzach i radość w oczach dzieci.

Pokaż informacje o artykule